Média

Vybraná mediální činnost:

na serveru Stream.cz vlastní pořad Přírodověda s Alex, pravidelný fejeton v časopise Jóga Dnes, pravidelná poradna v týdeníku Aha! pro ženy, spolupráce se serverem Psychologie.cz (seriál rozhovorů s odborníky na duši), poradna a články na webu Růžový slon.cz, články v časopisech (Elle, Moje psychologie,..), spolupráce s televizí Barrandov (poradna v pořadu Intim), s televizí Metropol (poradna v pořadu LadyM a vlastní pořad S Alex na sex)

Mé vybrané články si můžete přečíst ZDE.

 

Autorka knih

Expanse na Mars

Expanze na Mars

Kniha Expanze na Mars začala vznikat v průběhu vysokoškolských studií Alex a Evy, kdy obě dívky usoudily, že jejich dosavadní střety s muži jsou obestřeny natolik nevšedními zážitky, že by o nich měly napsat knihu.

Dívky začaly své příběhy publikovat s nebývalou otevřeností na internetu formou blogu (expanze.blogspot.com), v březnu 2009 blog Expanze na Mars „objevil“ společenský týdeník Reflex a otiskl z něho několik ukázek. O půl roku později již vycházejí Expanze v podobě knihy, a to u příležitosti svatby Alex Hrouzkové s redaktorem časopisu Reflex, kontroverzním Jiřím X. Doležalem, která proběhla 14. 9. 2009.

Přestože text připomíná spíše Charlese Bukowského než milostný román, jsou Expanze na Mars především výpovědí o lásce, citu, hledání a nalezení partnera.

OBJEDNAT

Dva roky spolu

Dva roky spolu

Po mimořádně úspěšné knize Expanze na Mars přichází Alex Hrouzková, nyní už Doležalová, s novou sbírkou fejetonů, opět na téma láska, sex a partnerské vztahy. Tentokrát se autorsky spojila s manželem, novinářem Jiřím X. Doležalem, který její ženský pohled doplnil mužskými postřehy.

Alex Doležalová Hrouzková (1984) a Jiří X. Doležal (1965) jsou manželská dvojice psychologů a literátů, kteří přispívají především do společenského časopisu Reflex svými články s převážně psychologickou a sexuologickou tématikou. Vedle toho jsou autory mnoha dalších publikací.

OBJEDNAT